Ferah Konfeksiyon San ve Turizm Ticaret A.S. firması 1960 yılında İstanbul Türkiye de kurulmuş, ülkesinde sektörünün önde gelen imalatçı – ihracatçı firmalarından biridir. Esenyurt taki fabrikasında 6.000 m2 kapalı alanda 250 personel ve 150 dikim makinesi ile ayda 350.000 parça üretim kapasitesine sahiptir.

1960 yılında bayan çeyizlik koleksyionları hazırlayan firma 1980 yılında bayan iç giyim ürünleri üretim ve ihracatına başlamıştır. Triumphe, Oyhso, Etam, Chantelle, La Senza, vs… dünyanın birçok ülkesinden, ünlü markaya fason üretim de yapan firmamız, burada edindiği deneyimler ile birlikte 1997 yılında Miss Claire adı altında kendi markasını çıkarmış imalat ve pazarlamasına başlamıştır.

fabrika

ürün

Bugün 18 adet Miss Claire mağazası, 450 satış noktası ve yurt dışı temsilcilikleri ile beraber her geçen gün daha da büyümektedir.

Fashion bayan çamaşırları, Basic ve kullanışlı sütyenler, 100% pamuklu kumaştan oluşan “Miss Claire Pure” koleksiyonu, Özel üretim kumaşlardan yapılan korse, jüpon ve kombinezonların yer aldığı “Miss Claire Shapewear” koleksiyonu, Pijama ve Ev giyimi ürünleriyle zengin bir koleksiyon yelpazesine sahiptir. Miss Claire koleksiyonları tasarım ve kalıpları firmanın 2. Merkezi olan Fransa nın Lyon şehrindeki deneyimli stilist kadrosu ve İngiltere de baş stilistliğini Louis Brady nin yaptığı tasarım ofisi tarafından oluşturulmakta ve tasarlanmaktadır.

Üretilmesi planlanan her ürün, 3 aylık kullanım ve yıkama testlerinden geçirilmekte, uluslararası kalite standartları şirketlerinden onay alınmakta ve bunun neticesinde seri üretimine onay verilmektedir. Firmanın imalat bantlarında son teknoloji makine ve yarım yüzyıllık Ferah Konfeksiyon tecrübesine sahip kalifiye personellerin emeği ile mamul haline gelmektedir.

Malzemelerin seçiminde kesinlikle sağlığa zararlı kimyasal maddeler kullanılmamakta ve doğaya geri dönüşüm koşulu aranmaktadır. Bundan dolayı firmamız “oekoteks” belgesi ile onurlandırılmıştır. Ayrıca üretim tesislerinin çalışma şartları ve kontrolleri uluslararası audit firmaları tarafından denetlenmektedir. Koleksiyon dahilindeki ürünlerimiz, sezon boyunca stoklu olarak bulundurulmakta, en geç 1 hafta içerisinde teslimat yapılabilecek düzeyde planlanmakta ve seri olarak üretilmektedir. Firmamız belli bir adet olması koşulu ile özel üretimde yapmakta ve bunun için ayrı bir koleksiyon sunmaktadır. Müşterilerin önereceği modellerde bu kapsamın içerisindedir. Ferah Konfeksiyon, bayan iç giyiminde arzu ettiğiniz her türlü hizmeti vermek adına, faaliyetlerine devam etmekte ve yatırımlarını sürdürmektedir.

Her türlü bilgi için, www.missclaire.com adresinden veya 0212 852 4022 no’lu telefonumuzdan bize ulaşablirsiniz

Teşekkürler
Ferhat Dirik / Yönetim Kurulu Başkanı

üretim